Diş estetiği, kişilerin kendilerini iyi hissedebilmeleri, diş yapısının yüzün ergonomisine uygulaması ve en önemlisi de sıhhatli dişlerle hayatlarını sürdürebilmeleri için önemli bir konumdadır. Porselen kaplama işlemi, daha güzel bir gülüş için en oldukca tercih edilen uygulamalardan biridir. Dişler hafifçe yada vasatta çarpıksa, noksan diş var ise, kırık diş var ise veya bunların haricinde güzel duyu bir endişe yaşıyorsanız porselen kaplama işlemi yapılabilir.

Porselen diş kaplama tedavisinin aşamaları şöyledir;

Öncelikle uzman hekiminizce dişlerin ölücüsünü alır

Uygulaması yapılacak porselen kaplamanın dişlere oturması için gerçek dişte bir inceltme yapılır.

Laboratuvar ortamında ölçülere uygun biçimde kaplamanın üretimi yapılır.

Bu aşama yaklaşık olarak 2 hafta süreceği için o dönemde dişlerinizi kolaylıkla kullanabileceğiniz bir geçici kaplama yapılarak dişlerinize takılır.

Son provalardan sonrasında laboratuvara gidip parlatılan dişler en son doktor tarafınca takılarak hastanın dünyasına kusursuz bir diş görünümü ile devam etmesi sağlanır.

Porselen kaplamaların kullanım ömrü hastanın kullanım şekline bakılırsa değişmiş olur. Sigara kullanımı olmadan diş bakımlarının düzenli yapılması ile 10 ile 15 sene süresince kaplamalar sorunsuz bir şekilde kullanılabilmektedir.

Porselen Kaplama

Porselen malzemeden üretilen yaprak formundaki materyalin diş üstüne yapıştırılması işlemine porselen kaplama denir. Zaman içerisinde diş üzerinde olup biten sorunlar he estetik hem de fonksiyon açısından insanları rahatsız edebilir. Özellikle renk durumunda yaşanmış olan değişmeler insanları mühim derecede üzgün eder. Kliniğimizden hizmet alan hastalarınıza hem güzel duyu aynı zamanda uzun yıllar kullanabilecekleri kaplama tedavisini sunuyoruz. Mükemmel gülüş şekline sahip olmak için dişlerin dizilimi, rengi ve sağlığı kusursuz olmalıdır. Genetik olarak diş diziliminde ve renginde problemler olabilir. Kliniğimiz tarafınca kullanılan porselen malzemeler ömür boyu kaliteli ve güzel duyu dişleri ortaya çıkartıyor.